آینده طراحی وب سایت چیست؟

فکر می‌کنید پنج سال دیگر آینده طراحی وب سایت چیست؟ ده سال دیگر چطور؟ فقط می‌توان در این مورد حدس زد . در واقع نمی‌توان با قطعیت در این باره نظر داد.

از طرف دیگر‌، طراحی وب از طریق روندهای آینده و تغییرات در محیط دیجیتال تعریف می‌شود. یک مطالعه دقیق در مورد بازار، عوامل تأثیرگذار بر آن می‌تواند بینش عملی درباره آینده طراحی وب سایت ایجاد کند.

ما فضاهای عمیق اینترنت را مرور کرده‌ایم تا محتوای با‌کیفیتی را در قالب ماشین زمان برای شما به ارمغان بیاوریم. در اینجا برخی از تغییرات تکاملی وجود دارد که می‌توان انتظار داشت برای طراحی وب سایت اتفاق بیفتد.

ادغام هوش مصنوعی و چت ‌بات‌ها

هوش مصنوعی ممکن است بحث برانگیزترین موضوع موجود در نسل ما باشد. به نظر می‌رسد ترس‌های احتمالی که در مورد هوش مصنوعی وجود دارند، بیش از مزایای کمی ‌است.

با این حال‌، تا زمانی که ماشین‌ها دنیا را تصاحب نکنند‌، هوش مصنوعی نقش مهمی‌ در آینده طراحی وب سایت خواهد داشت.

رایج ترین پیاده‌سازی از هوش مصنوعی را می‌توان به صورت چت بات یافت. بسیاری از مشاغل در حال حاضر از چت‌ بات‌ها استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته پشتیبانی نمایند.

آنها به سوالات متداول مشتریان پاسخ می‌دهند‌، شکایات ایشان را ثبت می‌کنند و اساساً فضا را برای ارائه خدمات بیشتر به مشتری فراهم می‌سازند. 

با پیشرفت فناوری‌، چت بات‌ها و هوش مصنوعی ممکن است مانند خریداران خودکار برای کاربران تجارت الکترونیکی به نظر برسند‌، بنابراین دوره جدیدی را در طراحی وب پدید می‌آورند. این مورد یک جفت جریان مداخله انسانی و هوش مصنوعی است که قرار است به یک اصول جدید تبدیل شود.

تصاویر سه بعدی همه جانبه

اگرچه VR با تهاجمی‌ترین رفتارها در حال انجام است‌، اما تصویب کامل آن همچنان دور از انتظار است. به روزرسانی‌های سیستم تجمعی مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به VR بسیار دامنه دار است.

باوجوداین، این یک احتمال بسیار قابل قبول است که در آینده از تصاویر سه بعدی همه جانبه در طراحی وب سایت استفاده شود.

ادغام علوم داده

وب سایت ها، دیگر یک فروشگاه یک طرفه برای حضور برند نیستند. در دنیای دستگاه‌های متصل و اینترنت اشیا‌، تمام قسمت‌های سیستم به طور مداوم هماهنگ می‌شوند تا بهترین CX را برای هر کاربر ارائه دهند.

طراحی سایت با استفاده از ابزارهای تحلیلی و انطباق همزمان با محیط در حال تغییر‌، بر هجوم اضافی داده‌ها استوار خواهد بود. این تفاوت بسیار متفاوت با موج پاسخگویی به تلفن همراه است‌، با این تفاوت که در ماشین‌های معمولی مانند یخچال و فریزرها اعمال می‌شود.

آینده، دانشمندان داده و طراحان وب را در یک موضع قرار می‌دهد‌، از طرفی این امکان را برای آنها فراهم می‌کند تا با هم همکاری کنند و آینده طراحی وب سایت را تحت کنترل قرار بدهند.

تا آن زمان‌، تجربه غوطه‌ور شدن از طریق گرافیک‌های سه بعدی در وب سایت اتفاق می‌افتد. ما در مورد وب سایتی صحبت می‌کنیم که برای ادغام تجربیات فیزیکی و دیجیتالی باید کل صفحه را اشغال کند.

مثل همیشه‌، هدف نهایی این است که مخاطب را با تصاویری جذاب که آنها را ترغیب به انجام اقدامات دلخواه می‌کند‌، مجذوب خود نماید.

واقعیت افزوده

بعد از تغییر مکان الگوی برنامه IKEA‌، تجسم محصول از راه دور یک نیاز بسیار پسندیده در میان مشتریان امروز است. در حقیقت‌، اکثر خریداران آنلاین، وب سایتی که برخی از نسخه‌های AR را اجرا کرده باشد را ترجیح می‌دهند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی، کاربران به هر دو سخت افزار و نرم افزار برای پشتیبانی از AR در تمام اشکال احتیاج دارند.

از تلفن‌های هوشمند گرفته تا دستگاه‌های پوشیدنی مانند ساعت مچی، طراحان باید محیطی تعاملی ایجاد کنند، که عناصر مبتنی بر مکان را طراحی نماید و زیبایی‌های دنیای واقعی را پوشش دهد.

تشخیص اشیا مشابه و اسکن صورت در شبکه‌های اجتماعی نیز برنامه‌های بی‌پایانی خواهد داشت که در آینده می‌تواند در طراحی سایت به کار میرود.

وب سایت‌ها باید با توجه به موضعی که می‌تواند بدون ایجاد اختلال در دیدگاه کاربر نمایش داده شود‌، با آن سازگار شوند. بدین ترتیب یک تعادل کامل بین محتوا و کنتراست ایجاد می‌شود.

آینده طراحی وب سایت چیست؟

وب سایت‌های بدون صفحه

وب سایت‌های بدون صفحه در طراحی وب سایت از تنوعی متفاوت استفاده می‌کنند که به جای داشتن چندین صفحه‌ است. این مفهوم از سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی تقلید می‌کند که به خاطر رابط کاربری جذاب و تعامل اعتیادآور مشهور هستند.

تنها با وجود یک صفحه در دسترس‌، طراحان وب باید به سرعت، وب سایت‌های دارای پاسخگویی خودکار و ساختار سایت‌های داستانی را طراحی کنند. روان بودن عناصر وب مهم‌ترین نقطه برای جلوگیری از خارج شدن نرخ ترک وب سایت خواهد بود.

رابط صدا

الکسا‌، سیری و دستیار گوگل، دنیا و پیروان خاص خود را دارند. کاربران از سیستمی‌ استقبال می‌کنند که در آن یک دستور صوتی ساده نتایج مورد نیاز را به آنها نشان می‌دهد. این امر همچنین نیاز به مراجعه به صفحه نمایش برای دستیابی به هر گونه اطلاعات را از بین می‌برد.

طراح وب باید تاثیر این روش مکالمه بر آینده طراحی وب سایت را در نظر بگیرد. این یک واژگونی کامل از تمام مبانی‌ای است که این مفهوم بر آن اشاره دارد. کلید واژه‌ها و سوالات متداول طولانی مدت باید استراتژی محتوای اصلی را تشکیل دهند .

قصه گویی پویا

 برای اینکه وب سایت شما همیشه مورد توجه باشد‌، نیاز به قصه گویی ‌دارد. قصه گویی که کاربر را در همه جبهه‌ها درگیر خود کند.این می‌تواند مانند طراحی نقشه باشد که خلاصه‌ای از سیستم و مسیرهای رسیدن به هر بخش را نشان می‌دهد تا منطق پشت هر کلیک یا ضربه را پیدا میکند.

آژانس‌هایی مانند MintTwist قبلاً کمپین‌هایی را اتخاذ کرده‌اند که با مخاطبان در سطح جزئی ارتباط برقرار می‌کنند. طراحی وب سایت یک پیام کلیدی قوی استوار است که از کانال‌ها و فرم‌های مناسب پیام‌رسانی در دل کاربران وب سایت راه می‌یابد.

جمع‌بندی

دنیای فناوری خیلی سریع است و نمی‌تواند همه آنچه را که در اطراف وجود دارد بررسی کند. در چنین سناریوهایی‌، آینده وب سایت‌ها باید کاملاً کاربرمحور باشد. برای اجرای تعاملات باید یک بازنگری اساسی انجام دهید تا کاربر احساس کند دیجیتال بخشی از واقعیت است.

همه اینها یک چیز را خلاصه می‌کند‌، آینده طراحی وب سایت برای تفسیر باز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا با ما تماس بگیرید!