طراحی کارت ویزیت موفق

تا به حال به این موضوع فکر کردید چه چیزهای بیشترین تاثیر را به روی کسب و کار شما می گذارد؟

طراحی کارت ویزیت موفق یکی از ده گزینه ای که برای معروف شدن کسب و کار یا شرکتتان نیاز دارید این است که تکنیک های لازم را برای یک طراحی کارت ویزیت موفق مو به مو انجام  دهید. می دانستید که اولین برداشتی که مشتری از شما می کند زمانی اتفاق میافتد که شما کارت ویزیت خود را به آنها می دهید؟

طراحی کارت ویزیت علاوه بر تاثیر فرد، نشان دهنده میزان حرفه ای بودن و هدف اصلی شرکتمی باشد. پس به این نکته توجه کنید ، اولین طراحی کارت ویزیت خود را طوری طراحی کنید که یک تاثیر ماندگار از خود به جای بگذارد.

چه کارهایی برای طراحی کارت ویزیت واجب است؟

• کار اصلی بیزینس خود را شرح دهید.

برای طراحی کارت ویزیت موفق شما باید نشان دهنده ماهیت کار شما باشد اینکه در چه حوزه ای فعالیت می کنید، و یا شرکت شما چه خدماتی را ارائه می دهد.

اگرهدف شرکت شما از روی نام آن مشخص نیست، باید یک خط خلاصه در زیر نام خود درهنگام طراحی کارت ویزیت شرکت اضافه کنید. افزودن یک برچسب ساده به گیرنده این امکان را می دهد تا بعدها به یاد بیاورد که شما چه کسانی هستید، شرکت چه کاری انجام می دهد، و اینکه هدف شما بهتر دیده می شود.

• خلاق باشید اما حرفه ای.

اگر شرکت شما محصولاتی را تولید یا طراحی می کند، طراحی کارت ویزیت شما هم باید به اندازه محصولات خودتان خلاقانه باشد! به یاد داشته باشید که کارت ویزیت ها باید در مکانی فشرده و همچنین با جزئیات کامل جای بگیرند.

پس، طراحی کارت ویزیت هوشمندانه و حرفه ای تاثیری ماندگارتری نسبت به سایر طراحی ها و کارت ویزیت های سنتی، به روی مشتری میگذارد.

• سادگی

زیبایی تنها در سادگی است، کارت ویزیت به یک هدف نیاز دارد نه به داستان سرایی. سعی کنید کارت ویزیت خودتان را با اطلاعات تماس مستقیم و یک لوگوی برجسته طراحی کنید.

مطمئن شوید که از فونت خوانایی برای طراحی کارت ویزیت خود استفاده می کنید. خواندن کارت ویزیتی که اطلاعات زیادی را در خودش جای داده نه تنها حرفه ای نیست، بلکه کاری دشوار و غیر استاندارد است.

بنابراین سعی کنید از جزئی ترین و درعین حال کامل ترین اطلاعات برای کارت ویزیت خود استفاده کنید.

• بررسی چندباره اطلاعات قبل از چاپ

اگر دریافت کننده کارت یا مشتری شما، هر گونه خطا یا اشتباهی را پیدا کند، و یا نام یا شماره تلفن شمارا به دلیل اشتباهات رایج نتواند پیدا کند، در اولین برداشت احساس خوبی را نسبت به شما به جا نمی گذارد.

مطمئن شوید که کارت ویزیت شما توسط حداقل دو نفر از آشنا های شما بررسی شده باشد. این نکته به قدری مهم است که حتی بعد از چاپ آنها را باید دوباره و سه باره هم چک کنید.

عناصر طراحی

• رنگی در مقابل تک رنگ

گوگل برای طراحی کارت های ویزیت گزینه های بی پایانی را نشان می دهد. کارت های چند رنگی، رنگ های لایت، رنگ های بی پروا، و رنگ های سفید و سیاه وجود دارد.
بعضی از کارت ها شیک و با سلیقه به نظر می رسند، برخی دیگر مطابق مد روز و زیبا. وضعیت شما همانند کودکی در یک فروشگاه اسباب بازی فروشی یا شکلات فروشی می شود.

اینکه نمی توانید تصمیم درست بگیرید، کدام را داشته باشید و کدام را نداشته باشید، در این وضعیت، شما نیاز دارید که نیازها و تصویر برند خود را به یاد بیاروید که بتوانید تصمیم درست را بگیرید.
اگر از یک طراحی لوگو حرفه ای برای لوگو شرکت خود درخواست کرده اید، پس عاقلانه ترین کاراین است که با طراح خودتان در مورد رنگ هایی که با طراحی کارت ویزیت خوب پیش می رود مشورت بخواهید.
پس زمینه های سفید که در انتخاب های جهانی مورد استفاده  قرار می گرفت،الان دیگر خیلی قدیمی شده . امروزه بیشتر کسب و کارها و شرکت ها می خواهند که مدرن و پر جنب و جوش به نظر برسند.

رنگ ها شناسه های ضروری از سبک برند شما هستند دو انتخاب دارید:
1. بجای استفاده از پس زمینه سفید، لوگو و متن را سفید بزنید و برای پس زمینه از رنگ های استانداردی که نشان دهنده ماهیت برند شما هستند استفاده کنید.
2. گزینه دیگر این است که پس زمینه نداشته باشید و لوگو آن را رنگی طراحی کنید. همچنین اینکه راه های زیادی برای استفاده از رنگ های مختلف برای طراحی کارت ویزیت های تک رنگ وجود دارد.

• چاپ یک طرفه یا دو طرفه؟

طراحی کارت ویزیت می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. به این معنی که شما می توانید هم یک طرف آن را چاپ بزنید یا هر دو طرف را.البته که چاپ دو طرفه باعث هزینه های اضافی برای چاپ می شود.
در اینجا چند گزینه وجود دارد که به شما برای گرفتن تصمیم درست کمک خواهد کرد:


1. زمانی که بیشتر از یک برند دارید، چاپ دو طرف را انتخاب کنید.

بعضی از شرکت ها چند برند متفاوت دارند. نمایش تمام برندها در کارت ویزیت به شما در کسب و کارتان کمک می کند.
یک راه استاندارد و عاقلانه برای این مدل شرکت ها، یک طرف کارت را به برندهای مختلفشان اختصاص بدهند و طرف دیگه را به اطلاعات مربوط به شرکت.

2. برای نشان دادن برتری لوگو، از چاپ دو طرف استفاده کنید.

زمانی که طراحی کارت ویزیت به شکل یک طرفه است، لوگو به دلیل فضای کم کوچک تر چاپ می شود. بنابراین اگر به نمایش گذاشتن لوگو برای تان مهم است، استفاده از طرف دیگر کارت فضای مورد نیاز را برای چاپ لوگو می دهد.
با این روش، لوگو به خوبی نمایش داده می شود و توجهات لازم را جلب می کند.

3. لوگو، آدرس و اطلاعات تماس را در پایین کارت ویزیت چاپ کنید.

یک طرف دیگر را هم برای نام، آدرس و اطلاعات تماس خالی می کند.

طراحی کارت ویزیت موفق

طراحی ظاهر کارت ویزیت

در گذشته، کارت ویزیت ها به شکل کاغذ های ضخیم مستطیلی شکل بودند اما الان دیگر اینگونه نیستند. امروزه برای طراحی کارت ویزیت موفق علاوه بر اطلاعات تماس، احساسی را به مخاطب شما در مورد شرکت ایجاد می کند.
با این اوصاف شما باید در طراحی کارت ویزیت خود بهترین باشید. شکل های کارت ویزیت به طور واضح مشخص هستند، همین باعث می شود شما از بقیه جدا تصور شوید .
برای مثال، کارت های با اشکال نامنظم، مثلا کارت مستطیلی براق با ارتفاع کم می تواند جذاب و تک باشد.
کارت به دو صورت چاپ می شوند :
• چاپ عمودی (portrait mode)
• چاپ افقی (landscape mode)
بیشتر کارت ها به صورت افقی چاپ می شوند، برای مواردی که ارتفاع لوگو از عرض بیشتر است .

طراحی کارت ویزیت موفق

محل قرارگیری عناصر مختلف

خب همانطور که می دانید، علاوه بر لوگو، کارت ویزیت شما شامل نام، آدرس، تلفن، نام شرکت نیز است. گاهی اوقات به دلیل عدم آگاهی نسبت به نحوه قرارگیری عناصر، باعث می شود اطلاعات زیادی در یک طرف کارت تلنبار شود.
طراحی کارت ویزیت باید به صورتی باشد که از فضای کارت به بهترین شکل استفاده کنید. مثلا اگر نام دامنه وبسایت شما کوتاه باشد، می توانید ایمیل و آدرس url را در کنار هم در پایین کارت چاپ کنید.
یک راه برای پیدا کردن بهترین گزینه این است که اطلاعات را گروه بندی کنید، هر چیزی که در ذهنتان است را به روی کاغذ بیاورید. در آخر طرح های کشیده شده را با هم مقایسه کنید و بهترین آنهارو انتخاب کنید.

انتخاب فونت مناسب

انتخاب فونت مناسب برای حفظ تعادل کلی طراحی کارت ویزیت شما اهمیت زیادی دارد. درانتخاب فونت باید به خوانا بودن فونت برای هر سن و سالی دقت شود.

طراحی کارت ویزیت موفق

قاعده کلی این است که همان فونتی که برای لوگو به کار برده اید را استفاده کنید. اگرچه ترکیب فونت ها هم کاملا امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا با ما تماس بگیرید!