عوامل موثر هاست بر روی سئو سایت که هنگام تاسیس یک سایت حرفه ای با بهترین طراحی، و انتخاب بهترین خدمات میزبانی وب سئو اصطلاحی است که به اقداماتی برای بیشتر دیده شدن وبسایت شما اشاره دارند گفته میشود.

هنگامی که سایت شما در بالای بقیه سایت های رقیب شما در موتورهای جستجو برای عبارات مربوط به محصولات و خدماتی که کسب و کار شما عرضه می کند ظاهر شود،در نظر داشته باشید ، صاحبان وب‌سایت‌ها مقدار زیادی هزینه و زمان خود را صرف انجام کارهای سئو و تحقیق برای سایت‌ های خود می‌ کنند.

این روش می تواند شامل بهینه سازی صفحات موجود برای آسان کردن خواندن موتورهای جستجو، ایجاد محتوای مرتبط و افزایش لینک های ورودی به سایت شما از سایر وب سایت های معتبر باشد.

همه این عوامل باعث می‌شوند که یک سایت احتمال بیشتری برای پاسخ به سوالی که توسط یک کاربر موتور جستجو ایجاد می‌شود داشته باشد و به نوبه خود به این معنی است که وب‌سایت شما در نتایج موتور جستجوی معین در رتبه ی بالاتری قرار می‌گیرد.

تاثیر هاست بر سئو سایت

یکی از این عوامل، هاست میزبانی وب است که برای میزبانی سایت شما استفاده می شود و در اینجا، پنج راه را مورد بحث قرار می دهیم که انتخاب نامناسب هاست، بدون در نظر گرفتن خدمات میزبانی موجود، می تواند تاثیر منفی بر رتبه بندی موتور جستجوی شما داشته باشد.

سرعت وب سایت کم است

اگر یک شرکت میزبانی سایت غیر استاندارد را انتخاب کنید، ممکن است سایت شما به کندی برای بازدیدکنندگان آپلود شود. به غیر از ایجاد تجربیات ناراحت کننده برای مشتری، یک سایت کند توسط موتورهای جستجو جریمه می شود و باعث کاهش رتبه شما در نتایج خواهد شد.

گوگل مشخص کرده است که زمانی که یک سایت طول می کشد تا بارگذاری شود، از عوامل مهمی است که هنگام تصمیم گیری در مورد ترتیب لیست کردن سایت ها در نتایج موتورهای جستجو به آن توجه می کند.

یک میزبان وب خوب دارای زیرساخت شبکه عالی می باشد و سایت های زیادی را روی سرورهای یکسان میزبانی نمی کند و به اجرای سریع وب سایت شما کمک می کند.

خرابی وب سایت

وحشتناک تر از سایتی کهبه کندی بارگذاری می شود سایتی است که اصلا بارگذاری نمی شود. وقتی وبسایت شما در دسترس نباشد، تجربه مشتری بدی ایجاد می کند و خریداران احتمالی شما به سادگی به سراغ رقبای شما خواهند رفت.


اگر وب سایت شما به دلیل مشکلات ناشی از میزبان وب آفلاین شود، می توانید مطمئن باشید که موتورهای جستجو توجه خواهند داشت.

گوگل آن را به عنوان وب سایت غیرقابل اعتماد علامت گذاری می کند و بنابراین بعید است که تجربه عالی مشتری را که سعی در تبلیغ آن دارند ارائه دهد و سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو کاهش می یابد.

اگر سایت شما برای مدت طولانی افلاین شود، به طور کامل از لیست نتایج موتورهای جستجو پاک می شود. هنگام خرید برای یک ارائه دهنده میزبانی وب، به شرکت هایی توجه کنید که درصد آپتایم مشخصی را تضمین می کنند. 

خرابی اتصال پایگاه داده

اگر زمانی که سعی کرده‌اید از یک سایت بازدید کنید، پیام «خطای سرور داخلی» را دیده‌اید، این بدان معناست که سایت در دسترسی به فایل‌های مورد نیاز برای نمایش محتوا به شما مشکل دارد.

این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که یک مقاله یا ویدیو در رسانه های اجتماعی به صورت ویروسی منتشر شده باشد و هزاران نفر در حال تلاش برای مشاهده آن باشند. هاست خوب دارای تدابیری برای اطمینان از بارگیری بیش از حد سرورها است.

فایل ها در سرورهای جایگزین ذخیره می شوند و صفحات محبوب را می توان بارگذاری کرد تا تعداد اتصالات به پایگاه داده کاهش یابد. ارتقاء به سرور خصوصی مجازی (VPS) یا سرور اختصاصی راه دیگری برای افزایش قابلیت اطمینان و دوام است.

با VPS ، به وب سایت شما سهمی از منابع وب سرور اختصاص می یابد، بنابراین اگر وب سایت دیگری در سرور افزایش سریع ترافیک را تجربه کند، تحت تاثیر قرار نخواهید گرفت. اگر از سرور اختصاصی استفاده می کنید، کل سرور را برای خود خواهید داشت.

استفاده از خدمات میزبانی مشترک با مسدود کننده ها 

اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، به این معنی است که وب سایت شما روی همان سرور صدها یا هزاران وب سایت دیگر قرار می گیرد. اگر هر یک از این وب‌سایت‌های دیگر توسط هرزنامه‌ها، کلاهبرداران یا دیگر انواع اجرا شود، آدرس IP ممکن است به عنوان مخرب برچسب گذاری شود.

رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو می تواند مانند یک سنگ سقوط کند اگر در نظر گرفته شود که در محله بدی قرار دارد. یک شرکت میزبانی وب خوب بلافاصله هرزنامه‌ها را از سرورهای خود حذف می‌کند و احتمال این اتفاق را به حداقل می‌رساند.

TLD نادرست

دامنه‌های سطح بالا (TLD) قسمت‌هایی از دامنه هستند که بعد از نقطه قرار می‌گیرند (به عنوان مثال .com، .net، .org.)استفاده از TLD های دیگر، به خاطر سپردن وب سایت شما را سخت تر می کند و می تواند باعث کاهش ترافیک شود.


TLD ها بر رتبه بندی موتور جستجوی گوگل تأثیر می گذارند، اما نه خیلی زیاد. TLD یک سایت تنها یکی از صدها فاکتور رتبه‌بندی است که گوگل برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها از آن استفاده می‌کند .

استفاده از TLD .com به تلاش‌های سئو شما کمک می‌کند، چونکه نام وب‌سایت شما به یاد ماندنی‌تر است و اشتراک‌گذاری آن را برای افراد با دیگران آسان‌تر می‌کند. اگر کشور خاصی را هدف قرار می دهید، استفاده از پسوند جغرافیایی مانند .co جایگزین مناسبی برای .com است .

گوگل سایت شما را در نتایج محلی تقویت می کند. انجام سئو خوب برای موفقیت یک تجارت آنلاین بسیار مهم است، اما تاثیر میزبانی وب روی رتبه بندی موتورهای جستجوگر را نادیده نگیرید.

سایتی که به آرامی بارگیری می شود، خرابی های مکرر دارد، یا سرویس های میزبانی را با مسدود کننده های شناخته شده به اشتراک می گذارد، مطمئناً در نتایج موتورهای جستجو پایین تر از آنچه می تواند ظاهر می شود. هنگام انتخاب خدمات میزبانی وب برای وب سایت خود به این موضوع توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا با ما تماس بگیرید!