قوانین خرید پکیج نصب و راه اندازی :

ماده ۱ – طرفین قرارداد
طرف اول قرارداد تیم کلاژ به سرپرستی آقای سعید نیکنام ( مجری ) و آدرس اینترنتی www.kolazh.net می باشد .
طرف دوم قرارداد نیز مشتری ، که خانم/آقای خریدار ( کارفرما ) با نام ……………… و کدملی ……………… می باشد .
تبصره ۱ – به منظور تسریع در فرایند ارتباط با کارفرما ، کلیه مکاتبات و تاییدیه های کارفرما به صورت ارسال در گروه واتساپ مشتمل بر شماره ۰۹۱۹۰۹۷۰۸۵۰ و یا ارسال فردی اعلام می گردد و یا به ایمیل کارفرما ارسال می شود .
ماده ۲ – موضوع قرارداد
نصب و راه اندازی قالب فروشگاهی ، شرکتی و یا چندمنظوره وردپرسی برای وبسایت خریدار به آدرس اینترنتی که در هنگام سفارش پکیج اعلام می نماید.
ماده ۳ – مبلغ قرارداد
مبلغ قرارداد، مبلغ توافقی بین مجری و کارفرما است که توسط کارشناسان تیم کلاژ با توجه به پروژه اعلام می گردد.
ماده ۴ – مراحل پرداخت
مراحل پرداخت به صورت کامل و واریز کارت به کارت به شماره کارت 6037998147229610 بانک ملی ایران و صاحب حساب آقای سعید نیکنام می باشد.
دقت شود که پرداخت به منزله قبول تمامی شرایط و ماده های این قرارداد است و پس از پرداخت امکان لغو سفارش از طرف مشتری و عودت هزینه نخواهد بود .
ماده ۵ – مدت انجام قرارداد
مدت انجام موضوع این قرارداد ، مدت مقرر شده در سایت و یا مدت اعلام شده توسط مجری به کارفرما برای هر پکیج می باشد و از تاریخی که مدارک و فایل های مورد نیاز پروژه توسط کارفرما برای مجری ارسال شود، شروع و در تاریخ تعیین شده خاتمه می پذیرد.
تاریخ شروع قرارداد از تاریخ واریز وجه در نظر گرفته خواهد شد . تاریخ شروع انجام پروژه دقیقا از زمانی آغاز خواهد شد که سفارش دهنده تمامی موارد خواسته شده از سوی مجری که در پایان این قرارداد ذکر شده است را آماده و ارسال کرده باشد . در غیر این صورت پس از اتمام زمان بندی مقرر در هر پکیج پروژه در هر مرحله ای که باشد به کارفرما تحویل خواهد شد.
مهلت ارسال این موارد از سوی مشتری نیز یک ماه پس از واریز وجه خواهد بود و چنانچه موارد درخواستی طی این مدت ارسال نشود ، پروژه انجام نخواهد شد و هزینه پرداختی به عنوان خسارت مجری در نظر گرفته خواهد شد .
ماده ۶ – تعهدات طرفین و نحوه ی تعامل
* پیمانکار متعهد به رعایت اصل محرمانگی در قبال اطلاعات دریافتی از کارفرما در طول قرارداد می باشد.
* پیمانکار متعهد به ارائه ی مشاوره های فنی به کارفرما در هر مرحله ای از کار به صورت رایگان می باشد.
* مالکیت پروژه و برند متعلق به کارفرما و مالکیت معنوی طرح متعلق به پیمانکار می باشد.
* کارفرما متعهد به اخذ درگاه پرداخت بانکی ، اینماد ، ثبت رسانه و … می باشد.
* به جهت تحویل به موقع پروژه کارفرما می بایست موارد مورد نیاز مجری را بلافاصله ، پس از اعلام به ایشان تحویل دهد ، در غیر این صورت معادل آن به زمان تحویل پروژه اضافه خواهد شد و پس از یک ماه از ثبت سفارش پروژه در صورت عدم همکاری و ارسال موارد درخواست شده توسط کارفرما پروژه لغو و هزینه پرداختی با توجه به رزرو پروژه توسط مشتری به عنوان خسارت مجری در نظر گرفته خواهد شد.

* کارفرما موظف است در صورت تخصصی بودن خدمات سایت تصاویر ، متن ، مقاله و رفرنس های مربوطه را به مجری ارائه دهد.

* بازبینی طرح ها فقط شامل ترکیب رنگ و بنر ها به صورت نحوه چیدمان و ظاهر سایت خواهد بود و در هر پروژه فقط و فقط یک بار امکان بازبینی وجود خواهد داشت.

طراحی لوگو و برند صرفا جهت استفاده در وبسایت بوده و به صورت ساده و سمبلیک انجام خواهد شد که امکان بازبینی نخواهد داشت . در صورت نیاز به استفاده از لوگو حرفه ای کارفرما موظف به ارائه فایل های مربوطه به مجری می باشد.
ماده۷ -فسخ قرارداد
فســخ یک جانبه قرارداد از سوی هریک از طرفین قرارداد به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود .

این ماده مشتمل بر شرایط عدم همکاری کارفرما نخواهد بود و در صورت عدم همکاری کارفرما در زمان مقرر ( یک ماه از زمان ثبت سفارش ) قرار داد فسخ و هزینه به عنوان خسارت به نفع مجری در نظر گرفته خواهد شد.
ماده ۸ – قانون حاکم بر قرارداد
این قرارداد از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ماده ۹ – نسخه های قرارداد
این قرارداد در ۹ ماده، به زبان فارسی و به منزله قرارداد کلی شناخته می شود و دارای ارزش و اعتبار می باشد.
این نسخه قرارداد و تبصره های ذیل آن در تاریخ ثبت سفارش با انجام مراحل خرید توسط کارفرما و پس از واریز به منزله این است که به امضاء متعاقدین رسیده و طرفین با امضای این قرارداد ، خود را متعهد و ملزم به اجرای کلیه مفاد آن و پیوست های مربوطه می دانند.

همین حالا با ما تماس بگیرید!